GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Spargris 235413
*
nr 23 5413
SPARGRIS
Keramik, 1920-tal
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 4 december 2000
kl 16:00:00
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik sparbössa spargris
-
9226 Amfora på stäl..
Nordafrika, keramik, bemålad. Höjd: 89 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:16
-
2034 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:34
-
9253 Cabaret
Kina, Inköpt i Peking 1964. Diameter: 16-39 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04
-
8090 Fat
Rörstrand. Längd: 38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:47
-
9009 Keramik
Rörstrand, Stengods, diameter: 29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:59
-
9058 Kräftservisdelar
Alf Wallander (1862-1914), Sverige. Rörstrand, 11 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:30
*
SPARGRIS
nr 23 5413
SPARGRIS
Keramik, 1920-tal
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 4 december 2000 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik sparbössa spargris
-
9226 Amfora på stäl..
Nordafrika, keramik, bemålad. Höjd: 89 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:16 -
2034 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:34 -
9253 Cabaret
Kina, Inköpt i Peking 1964. Diameter: 16-39 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04
-
8090 Fat
Rörstrand. Längd: 38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:47 -
9009 Keramik
Rörstrand, Stengods, diameter: 29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:59 -
9058 Kräftservisdelar
Alf Wallander (1862-1914), Sverige. Rörstrand, 11 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:30